2015 takvimi hazır…

0

Banvit ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Kızlar Banvit’le Okula’ burs programının 8. yaşına bastığı 2015 yılına özel bir takvim çalışması hazırlandı.

 

Banvit Basketbol Kulübü 2015 Takvimi’ni satın alma için tıklayın…

 

Son beş yıldır Banvit Basketbol Kulübü ve A Takımı oyuncularının desteği ile hayat bulan takvim çalışması, eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken, ilköğretim kademesindeki 100 kız çocuğunun yararlandığı yerel kapsamlı burs programının tanıtımına destek vermek, kız çocuklarının okula gönderilememe sorununa parmak basmak ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’nin sürdürdüğü üniversite burs havuzuna mali kaynak yaratmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

3

Bu yıl, ‘Geleceğimiz Korumamız Altında’ konseptiyle hazırlanan takvim kapsamında, Banvit Basketbol Takımı oyuncuları, bu kez sporcu kimliklerinden uzaklaşarak ‘çocukların koruyucuları’ olarak takvimde boy gösterdiler. Basketbol oyuncuları, projeden yararlanan kız çocuklarıyla birlikte sıcak, sempatik ve esprili fotoğraflarla, takvimin iletmek istediği mesajları aktarmaya çalıştılar.

1Geliri üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılacak… 

Fotoğraf çekimleri Kasım ayında tamamlanan takvim çalışması, önümüzdeki günlerde satışa çıkartılacak. Takvimler, Banvit’in tüm şube ve bayilerden, ayrıca İzmir, İstanbul ve Ankara’da Banvitburada.com’dan, Bandırma’da ise Banvit Basketbol Kulübü’nden satın alınabilecek. Takvimin satış geliri ise Banvit tarafından geçen yıllarda olduğu gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne bağış olarak aktarılacak. Bu bağışlar da Bandırma’da eğitim gören üniversite öğrencilerine Dernek tarafından burs olarak aktarılmaya devam edilecek.

4

Proje Avrupa liginde ödül getirdi… 

Kızlar Banvit’le Okula projesi son olarak Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 2013 yılı Aralık ayında, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliği kapsamında ‘Stratejik Hayırseverlik’ ve ‘Jüri 3.’lük’ ödüllerine lâyık görüldü. Proje 2013 yılı Nisan ayında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Avrupa Komisyonu desteği, CSR Europe ve Business in the Community işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ kapsamında ilköğretim alanında eğitime sağladığı katkılarla “Kaynak Kullanımı Kategorisi” dalında 2.’lik ödülüne sahip.

2

Paylaş

Cevap yaz