Akıllı anneler sağlıklı beslenme tüyolarını öğrendi…

0

Akıllı çocukların, akıllı anneleri Diyetisyen Canan Aksoy ile buluşarak çocuklarının gelişimi için gereken bütün bilgileri öğrendiler.

İlkini 16-17-18 Mayıs tarihlerinde İzmir Optimum AVM’de gerçekleştirdiğimiz ve ardından İstanbul’da Cevahir, Forum İstanbul, Marmara Forum ve Meydan AVM’de her hafta sonu devam ettirdiğimiz ‘Akıllı Çocukların Akıllı Anneleri’ etkinliğini Haziran ayı ortasında noktaladık. Etkinliğin finalini ise Caddebostan Çocuk Şenliği’nde yaptık.

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin önde gelen uzman diyetisyenlerinden Canan Aksoy, çocukların boy ve kilo ölçümüyle birlikte uyguladığı anketle birlikte çocukların beslenme alışkanlıklarını da çıkararak, annelere çocuklarının daha sağlıklı gelişebilmeleri için nasıl beslenmeleri gerektiği, öğünlerin önemi, sporun faydaları, abur cuburların zararları konularında da bilgiler aktardı ve tavsiyelerde bulundu.  Etkinliğe özel olarak oluşturulan 2 mini basketbol oyunu ile basketbol konusunda hünerlerini gösteren küçükler ise bu etkinlikten oldukça keyif aldılar, oyun oynamak için uzun kuyruklar oluşturdular. Oyunlarda kendilerine eşlik eden Lezzetçibaşı maskotumuzla da eğlenceli dakikalar geçirip, bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler. Yoğun ilgi gören etkinlikte aynı zamanda çocuklar ve anneleri için sürpriz hediyeler de verdik.

Etkinliğin sonuncusunu ise Caddebostan Çocuk Şenliği’nde gerçekleştirdik. Şenlik kapsamında aynı zamanda tadım standı da kurarak, ziyaretçilerimize çeşitli Banvit lezzetlerinden de ikram ettik.

Paylaş

Cevap yaz