Banvit “Ateş Böceği”miz yenilendi!

0

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından yürütülen ve Banvit olarak 12 yıldır destek verdiğimiz “Ateş Böceği“ gezici eğitim birimimiz yenilenen yüzü ile Malatya ilimizdeki ilköğretim öğrencileriyle kucaklaşmaya devam ediyor.

12. yılını geride bırakan Banvit Ateş Böceği Gezici Eğitim Birimimiz, geçtiğimiz aylarda 3. yenileme çalışmasının tamamlanmasının ardından daha renkli ve sıcak bir görünüme kavuştu.

Ateş Böceği Gezici Eğitim Birimi, deprem felaketi sonrası geçiş yaptığı Van ilimizdeki çalışmalarının ardından 2012 sonbaharında Kahramanmaraş ilimizin Ekinözü ilçesine hareket ederek, burada 1 yıl kadar süren çalışmalarını tamamlamasının ardından da 9 Kasım tarihinden itibaren Malatya ilimizin Hanımın Çiftliği beldesinde hizmet vermeye başlamıştı. Ateş Böceğimiz şu an Malatya Merkezi’nde, Hidayet İlkokulu’nda çalışmalarına devam ediyor. Banvit Ateş Böceği gezici eğitim birimimiz 2014 Mart sonu itibarıyla yaklaşık olarak 43 bin ilköğretim öğrencisine eğitim desteği sağlamış oldu.

Marmara depremi sonrasında “Umut 2000” Projesi ile faaliyete geçirilen “Gezici Eğitim Birimleri”, deprem bölgelerindeki çocuklarımızın eğitimlerine devam edebilmesi için yola çıkmıştı. Ardından “Ateş Böceği“ projesine dönüştürülen bu eğitime destek seferberliğine Banvit olarak bizler de 2001 yılından bu yana destek veriyoruz. Gezici eğitim birimlerinde öğrencilere TEGV’e bağlı uzman bir eğitmen tarafından her çocuk için 12 saatlik bir eğitim desteği sağlanmasına yönelik olarak çalışılıyor. Bu 12 saatin yarısı “Bilgi Benim İşim” adlı bilgisayar eğitimi, kalan 6 saati ise çevre, trafik, sağlık vb. gibi farklı programlardan oluşuyor. Bu proje ve eğitim programlarıyla hedeflenen ise ilköğretim ilk kademe öğrencilerine okul dışında farklı bir ortamda, yeni eğitim teknolojileri ile çağın gereklerine uygun eğitim – öğretim olanaklarını sunabilmek.

Paylaş

Cevap yaz