Banvit Basketbol Kulübünden yepyeni bir proje: Banvit Basketbol Akademi!

0

banvit-basketbol-akademi

Türk basketbolunun köklü Kulübü, gelecekte ülkemizin en geniş kapsamlı basketbol altyapı projesi olacak Banvit Basketbol Akademi’nin startını 24 Eylül’ de “Basketbol Kenti” İzmir’de verdi.

Kurulduğu günden bu yana altyapıya yatırımları ve üst düzey organizasyonları ile basketbol camiasının haklı takdirini kazanan Banvit Basketbol Kulübü, yeni bir projeye daha imza atıyor. Banvit Basketbol Akademi ! Gelecekte ülkemizin en geniş kapsamlı basketbol altyapı projesi olacak Akademinin ilk durağı Türkiye’nin “Basketbol Kenti” İzmir. Bu proje kapsamında öncelikli olarak geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza ve gençlerimize verilecek basketbol eğitiminin yanı sıra, yetenekli sporcuların tespit edilerek Türk Basketbolu’na kazandırılması hedefleniyor.
İzmirli basketbolseverlerin yakından tanıdığı Murat Aşkın, bugüne kadar Türk basketboluna onlarca yıldız kazandıran Menderes Gümüşdal ve Celal Hoplar’ın antrenörlüğündeki Banvit Basketbol Akademi, İzmir Türk Koleji’nin Mithatpaşa’daki Bahattin Tatış ve Bornova’daki kampüslerinde 24 Eylül Cumartesi günü eğitime start verdi. Proje, Banvit’in gücü ile önce İzmir geneline yayılacak, hemen ardından ise ulusal niteliğe bürünecek. Böylelikle ülkemizin en geniş kapsamlı basketbol alt yapı organizasyonu kurulacak.
Banvit gibi köklü bir organizasyonun Banvit Basketbol Akademi ile İzmir ve Türk Basketbol alt yapı eğitimine ivme kazandıracağını vurgulayan Banvit Basketbol Sportif A.Ş. Sportif Direktörü Turgay Çataloluk ;

Başvuru için gerekli iletişim bilgileri ise aşağıdaki gibi;
İTK BORNOVA KAMPÜSÜ
Erzene mah. Ord. Prof. Muhiddin Erel cad. No:19
Bornova / İZMİR

İTK BAHATTİN TATIŞ KAMPÜSÜ
Mithatpaşa cad. No:687 – 689
Köprü / İZMİR

Paylaş

Cevap yaz