Banvit gerçekleri konuştu…

0

1 Haziran 2014 Pazar günü İzmir’de gerçekler konuşulmaya başlandı. Banvit’in düzenlediği bu etkinliğin amacı beslenme, yediğimiz endüstriel ürünler, tavuk üretimi gibi konularda doğruları aktarmaktı. Bunun için önce diyetisyen ve beslenme uzmanlarıyla bir araya gelen Banvit ekibi, daha sonra da sosyal medyada etkili annelerle toplandı.

Alsancak’da Fransız Kültür Merkezi bahçesinde bulunan La Cigale’da bir araya gelen uzmanlar yemek ve beslenme konusunda son trendleri ve yeni gelişmeleri paylaştı. Daha da önemlisi, insanları çok çabuk etki altında bırakarak kararların değişmesine neden olan beslenme konusundaki şehir efsanelerini tartıştılar. Gerçekler masaya yatırıldı ve pek çok yanlış bilinen doğru uzmanlar tarafından da onaylandı.

Ege bölgesi ve civarındaki 60 diyetisyen ve Banvit yetkilileri tecrübelerini ve bilgilerini paylaşarak pak çok soru işaretini ortadan kaldırdı. Keyifli ve sağlıklı öğle yemeği eşliğinde nefis bir Pazar günü yaşandı.

Diyetisyen ve beslenme uzmanlarını uğurlayan Banvit ekibi daha sonra da İzmir’in sosyal medyada etkili 12 Fikir Annesi’ni ağırladı.

Onlarla da yemek, beslenme, tavuk, yumurta ve bu tip konularda kafalarını karıştıran konular konuşuldu. Pek çok anne kafalarındaki soruları çekinmeden sordu ve tatmin edici cevaplar karşısında mutlu oldular. Pek çok yalan yanlış ya da saptırılmış bilgi kirliliği ile akıllarının karıştığını itiraf eden anneler, artık aldıkları güvenilir bilgiler sonucunda ne yapacaklarını bildiklerini gönül rahatlığıyla ifade ettiler.

Son derece samimi geçen bu toplantıda Lezzetçibaşı da aralarda gezerek anneler ve diyetisyenler poz verdi. Doğruların ve gerçeklerin konuşulduğu bu ortam, güzel enerjisi ve samimi sohbetleri ile sona erdi.

Paylaş

Cevap yaz