Banvit JR. NBA Ligi’nde şampiyon Indiana Pacers ve Detroit Pistons oldu!

0

nba

Banvit Jr. NBA Ligi, İzmir, Ankara ve İstanbul’daki Okulların Ev Sahipliğinde Gerçekleşti.

NBA ve Banvit’in katkılarıyla, İzmir, Ankara ve İstanbul’da oynanan bölge finallerinin ilk Banvit Jr. NBA Ligi şampiyonları belli oldu. 11-12 yaşlarındaki erkek ve kız çocukları için ortaokul seviyesinde düzenlenen bir basketbol programı olan Banvit Jr. NBA Ligi ile 28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında 90 okuldan toplamda 1.350 genç basketbolcuya ulaşıldı. Banvit Jr NBA kapsamında gerçekleşen saha içi karşılaşmaların yanı sıra Banvit ve NBA, 5-11 yaş arası 15.000’den fazla öğrenciye sağlıklı beslenmenin ve aktif yaşamın faydalarının anlatıldığı kurslarda eğitim verdi.

Banvit Jr. NBA Ligi, üç şehirden otuzar genç takımın katıldığı sekizer maçlık sezonun ardından İzmir, Ankara ve İstanbul şampiyonlarını belirlemek üzere tek maçlık playoff’lar ile son buldu. “Her okul 30 NBA takımından bir tanesi temsil etti ve bir NBA takımı logosu ile turnuvaya katıldı. Banvit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener,proje ile ilgili olarak, “Banvit’i Banvit yapan sadece rakamlar değil. Kurulduğumuz günden bu yana sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettik. Son 8 yıldır sosyal sorumluluk anlamında tüm çalışmalarımız Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesi üzerine odaklandı. Basketbol sevdamız NBA gibi bir dünya markasının tecrübesiyle kesişince, çocuklarımızın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmelerine ve basketbol sevdasının çocuklar arasında yaygınlaşmasına daha fazla katkı sağlamış olduk. Hedefimiz daha çok çocuğa ulaşmak” diye konuştu. “NBA olarak, Türkiye’nin en büyük üç şehrindeki çocuklara NBA deneyiminin sağlıklı yaşam üzerine eğitim seanslarıyla harmanlandığı bir program olanağı sunmaktan son derece mutluyuz” diyen NBA Avrupa’nın Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Naci Cansun ise şunları söyledi:
“Banvit ile yürüttüğümüz başarılı ortaklık bize bu heyecan verici programı gerçekleştirme olanağını sağladı. Banvit’teki herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Basketbolu daha geniş kitlelere yaymak için önümüzdeki yıllarda büyütmeyi planladığımız bu proje, başarılı bir model olduğunu kanıtlamıştır. ”

Türkiye’deki basketbol tabanının gelişimini destekleyen Banvit, 2013 yılından beri NBA’in aktif ortakları arasında bulunuyor. Banvit, gençlerin basketboldaki gelişimine verdiği desteği geçen 2 yıl içinde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleşen NBA 3X turnuvalarında da gösterdi. Banvit, bu yıl nisan ayında başlayan ve üç şehirde düzenlenen Banvit Jr. NBA Ligleri’ne öncülük eden ilk okul aktivitesi Banvit Jr. NBA Kupası’nı 2014 yılında düzenlemişti.

Şehir Tarih Kazanan
İzmir 20 Mayıs 1.     Gelişim Koleji   – Indiana Pacers2.     Piri Reis Koleji Güzelbahçe – Oklahoma City Thunder

3.     Piri Reis Koleji Karşıyaka – Utah Jazz

Ankara 21 Mayıs 1. ABC Koleji   – Indiana Pacers2. TED Koleji A Takımı – Phoenix Suns

3. TED Koleji B Takımı – Memphis Grizzlies

 

İstanbul 22 Mayıs 1. Anabilim Koleji Ataşehir – Detroit Pistons2. Bahçelievler Arel Koleji – Oklahoma City Thunder

3. Maltepe Y. Cimilli Coşkun Koleji -Brooklyn Nets

 

Paylaş

Cevap yaz