Banvit, Türkiye’nin ‘Süper Marka’ları arasında 3’üncü kez yer aldı…

0

Dünyanın 88 ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de iki yılda bir gerçekleştirilen ve Superbrands Türkiye tarafından açıklanan 2014 sonuçlarına göre Banvit, 3’üncü kez ‘Süper Marka’ seçildi.

Araştırma şirketi Nielsen’in ölçümleri de dikkate alınarak Seçici Kurul tarafından belirlenen 134 markadan biri olan Banvit, marka değerini 3’üncü kez sıralamaya girerek daha da güçlendirmiş oldu. Banvit bu sonuca teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşmaya yaptığı yatırımlar, marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyması ve vergi sıralamasındaki yeri gibi kriterleri değerlendirilerek ulaştı.

Amacımız değer yaratmaya devam etmek…
Superbrands Türkiye, 2014’ün ilk etabında 1.023 marka belirledi. Bu sayı, konusunda uzman olan Seçici Kurul tarafından 300’e indirildi. Nielsen, bu 300 marka için İstanbul, Ankara ve İzmir’de 1.677 kişi ile yüz yüze görüşerek tüketici değerlendirmesi yaptı. Türkiye’nin Süper Markaları listesinde, kendi sektörü içerisinden 3’üncü kez yer alan tek marka olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener; “Amacımız insanlarımız ve ülkemizin geleceği çocuklarımız için sadece sağlıklı, lezzetli ve pratik gıdalar üretmek değil. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, sağladığımız istihdam, ödediğimiz vergilerin yanında; spora, eğitime, çevreye, sağlığa, kültür ve sanata uzanan bir yelpazede çocuklarımız ve gençlerimize sosyal alanlarda da fayda sağlamak, toplumumuza bu alanlarda da değer katmayı sürdürebilmek. Çalışmalarımızın tümünde insan odağı var. Hedefimiz Banvit’i sadece sektörünün lider markası olarak en tepede tutmak değil, Banvit’in toplumumuzun sosyal markalarından biri olarak varlığını sürdürebilmesini de sağlamaktır.” dedi.

Paylaş

Cevap yaz