Çocuklar için bir yılbaşı rüyası…

0

Sizleri çok yormayalım dedik, özellikle çocukları olan aileler için Banvit lezzetleriyle nefis bir yılbaşı sofrası kurduk. Siz de minik misafirlerinizi keyiflendirecek bu sofranın benzerini evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Banvit Kırmızı Hamburger bir tıkla kapında

 

Banvit Piliç But bir tıkla kapında

 

Banvit Nuget bir tıkla kapında

 

Banvit Mini Börek bir tıkla kapında

 

Banvit Çıtır Piliç Popcorn bir tıkla kapında

 

IMG_7994Çocuklar özel günleri pek sever. Daha doğrusu bu günlerde onlar için özel şeyler hazırlamanızı dahpa çok severler. Onlar için güzel bir yeni yıl kutlaması yapmaya ne dersiniz. Bu güzel sofrayı hazırlamak hiç de zor değil. Elinizdeki dekorlarla masanızı ve salonunuzu sösleyebilirsiniz. Zaten kırmızı çocukların çok sevdiği bir renk olduğundan bu rengi pek çok şeyde tercih edebilirsiniz.

 

IMG_7947Gelelim yemeklere… Menümüzün sağlıklı ve lezzetli olmasına dikkat ediyoruz tabii. Maş fasulyesi salatasını değişik bir seçenek olarak çocuklarınıza sunabilirsiniz. Haşladığınız fasulyeleri minicik doğradığınız taze soğan, maydanoz, kırmızı biber gibi malzemelerle karıştırıp nar ekşisi katacağınız sirke ve zeytinyağlı bir sosla verebilirsiniz.

IMG_8103Patates köftesine çocuklar bayılır. Ama önerimiz onları küçük toplar yerine parmak şeklinde yapmanız.

IMG_7961Tavuk butlarınını biraz değişiklik olsun diyebademlere bulayıp ızgara yapabilirsiniz. Tutma yerlerini ıspanak ise sararak hoş bir görüntü de sağlayabilirsiniz.

IMG_7967Ve onlarsız olmaz, nugget ve minik hamburgerler tabi ki…

IMG_7983IMG_7978Pilavınızı değişiklik olsun diye çam ağacı şeklinde masaya koyabilirsiniz. Minik domatesler ve maydanozlarla süsleyebilirsiniz.

IMG_7986Ve tatlılar! Çikolatalı minik kekler ve yılbaşı kurabileyeriyle ziyafeti sonlandırabilirsiniz. Hepinize iyi seneler…

IMG_8095

IMG_8056

 

Paylaş

Cevap yaz