Birkaç eğlenceli ve pratik öneriye ne dersiniz?

0

Screen Shot 2015-07-24 at 12.26.25 PM


Mutfak hayatınızı kolaylaştırmak için sizlerle paylaşacağımız birkaç fikrimiz var. Sizin de bu tip bilgileriniz varsa, bizlere iletebilirsiniz.

Yumurta kabuğu
Yumurtayı kırdığınızda bazen içine kabuk parçaları da düşer. Onu almak gerçekten çok zordur. Parmağınızı koyar çıkarmaya çalışırsınız ama hep kayar. Bu sefer parmağınızı ıslatıp dener misiniz? Kabuk parmağınıza yapışacak ve kolayca çıkartabileceksiniz.

Kurabiyelerin kurumaması için
Eğer Amerikan usulü “cookie” kurabiye yapmışsanız bunların hafif nemli kalması gerektiğini bilirsiniz. Ne var ki hemen tüketilmediklerinde kurumaya başlarlar. Bunu önlemek için kurabiyeleri sakladığınız kutuya dörde kestiğiniz elmadan bir parça koyun. Kurabiyeler elmadaki nemi çekerek daha uzun sure nemli kalmalarını sağlayacaktır.

Çeri domatesleri kesmek için
Her ne kadar minik de olsalar bazı yemeklere koymak için onları ikiye bölmek isteyebilirsiniz. Bunun için aynı boyda iki plastik kapak alın. Mesela yoğurt kabı kapağı. Domatesleri birinin üzerine yerleştirip kapağı kapatın. Daha sonra bir elinizle kapağı tutarken öbürü ile bıçakla aradan kesmeye başlayın.

Avokadonuzun kararmaması için
Son derece besleyici bir yiyecek olan avokado, çok çabuk kararır ve görüntüsü nahoşlaşır. Hatta bazı çocuklar o zaman yemeyi red bile eder. Bunu önlemek için avokadonuzun üzerine sprey yağ sıkabilirsiniz. Bu sprey yağlar hazır olarak satılıyor.

Screen Shot 2015-07-24 at 12.26.35 PM

Tereyağı yumuşatmak için
Buzdolabından çıkmış tereyağı kesmek gerçekten çok zordur. Bıçak kayıp durur ve insanı sinir eder. İşte size 2 dakikalık bir yöntem. Yağınızı bir tabağa koyun. Sonra Yağın içine girebileceği çapta bir bardak alın. Bardağa sıcak su koyarak ısınmasını sağlayın. Mikrodalgada da ısıtabilirsiniz. Sonra hızlıca suyu döküp bardağı kurulayarak tereyağının üzerine geçirip bekleyin. Yaklaşık bir dakika tutun ve bardağı kaldırın. Tereyağını kolaylıkla kesebileceksiniz.

Bıçak yerine diş ipi
Pasta ya da kek keseceğiniz zaman bıçak yerine diş ipi kullanabilirsiniz. Hatta kremsi peynirleri bile bu şekilde dümdüz kesmeniz mümkün.

Paylaş

Cevap yaz