Bozcaada Yerel Lezzetler Festivali’ne Banvit’ten destek…

0

İlk olarak 2011 yılında da sponsor olarak destek verdiğimiz Bozcaada Yerel Lezzetler Festivali’ne bu sene de destek verdik… Banvit olarak nefis yemeklerin hazırlanmasına katkıda bulunduk.

Türkiye’nin hala tadı kaçmayan, naifliğini koruyan, deniz kokusu, şaraba yolculuğu, rüzgar değirmenleri, dinginliğin hakim olduğu ara sokakları, butik otelleri, günbatımı manzarası ve   güler yüzlü misafirperver halkı ile hala herkesin kalbinde taht kuran Bozcaada, mutfak kültür mirasını da unutmuyor ve her yol düzenli olarak “Uluslararası Bozcaada Yerel Lezzet Festivali”ni düzenliyor.

Festival, bu sene de Bozcaada Turizm İşletmeciler Derneği BOZTİD tarafından 12-13-14 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlendi. Bozcaada, lezzet severleri3 gün boyunca denizi, güneşi ve ada mutfağını bir arada yaşayabilecekleri eşsiz bir deneyim yaşamaya bekliyor. DudeTable da festivale “Yerel Güzeldir” ile destek verdi.
BOZTİD başkanı Yahya Göztepe önderliğinde gerçekleşen festivalin bu sene en heyecanlı tarafı da her sene adanın yerel halkı tarafından yapılan ve meydanda gün boyunca sunulan yerel yemeklerine ek olarak 3 gün boyunca restoranlarda ada lezzetleri ve ada şaraplarının olduğu “Yerel Lezzetler” menülerinin sunuluyor olması.

Yöresel lezzetler
Bozcaada restoran ve kafelerinde ada mantısı, kalamar ve ahtapot ızgarası, oğlak tandır, tavşan yahni gibi geleneksel ada lezzetleri ile adanın 4 önemli üzümü “Çavuş, Vasilaki, Kuntra ve Karalahana” ile yapılan şaraplarla eşleşen menüler sunuldu. Pastane, kafe ve kahvelerde adanın bademli ve sakızlı kurabiyeleri, üzüm suyu, koruk suyu, adaçayı gibi özel lezzetlerini deneyimleme şansı oldu.
Festival noktalarında “Bozcaada Kahvaltısı” festival süresince özel ada lezzetleri ile sunuldu. Bar ve eğlence noktalarında ise üzüm suyu ile yapılan kokteyller ve ada şarapları festivale lezzet kattı.
Banvit’in de sponsor olduğu festivalde yemek ziyafetlerinin yanı sıra müzik keyfi de yaşandı.  Suzan Kardeş’in güzel konseri herkesin kulaklarındaki pası sildi. Festival 14 Eylül Pazar akşamı Bir Küçük Eylül Meselesi filminin gösterimiyle tamamlandı.

Paylaş

Cevap yaz