Bu sene edinmeniz gereken 10 yeni mutfak alışkanlığı!

0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her sene yeni kararlar alınır. Spora başlanır, hobi edinilir, daha sağlıklı beslenmeye karar verilir. Biz de size daha mutlu aile sofraları için edinmeniz gereken 10 yeni alışkanlığı önerelim istedik. Söylemesi bizden, uygulaması sizden…

  1. Daha fazla pişirin. Hatta ailenizle arkadaşlarınızla beraber pişirin. Dışarıdan fast food alacağınıza, bunları da evde pişirin.
  2. Daha az yiyecek harcayın. Daha planlı alışveriş listesi ve organize yemek pişirme sistemi ile daha az yiyecek alıp bunlardan daha çeşitli yemek çıkartın.
  3. Maceracı olun. Evet herkesin çok sevdiği, sizin de yemeye alıştığınız pek çok güzel yemek olabilir ama biraz değişik tarifleri denemeye ne dersiniz?
  4. Branşlaşın. Değişik mutfakların yemeklerine yönelin. Çin ya da Hint mutfağı gibi… Hatta bir alanda biraz uzmanlaşmaya çalışın. Artık içerikten tarife kadar internet gibi bir dostunuz var, değerlendirin.
  5. Bir kursa katılın. Sizi şef kıvamına taşıyacak aylar süren kurslara gerek yok. İsterseniz o da olabilir tabi ama pasta kursu, suşi kursu ya da peynir yapma kursu gibi…
  6. Planlı olun. Bu özellikle birinci madde için de işinizi kolaylaştırır. Mümkünse haftalık yemek planınızı çıkartın.
  7. Daha fazla ev sahipliği yapın. Son birkaç senede ev davetlerinde artış görülmeye başlandı. İnsanlar sokağa çıkmak yerine evlerde bir araya geliyor. Siz de hünerlerinizi sergilemek için daha çok misafir çağırabilirsiniz.
  8. Spesiyalinizi değiştirin. Her kadının bir ya da birkaç spesiyal yemeği vardır. Bu sene onlara birkaç tane daha ekleyin.
  9. Teknolojiyi kullanın. Geliymeleri değerlendirin. Online alışveriş sitelerinden alışverişlerinizi yapın. Tabletlerden ve web ortamındaki videollu tarflerden yararlanın.
  10. Eğlenin! Mutfakta tek başınıza bile olsanız keyfini çıkarın. Eğlenerek yemek yapın. Müzik dinleyin, şarkı söyleyin, televizyon izleyin, muhabbet edin… Ne isterseniz…

Paylaş

Cevap yaz