Çocuğunuzun iştahını artıracak 5 mükemmel çözüm!

0

İştahsız bir çocukla uğraşmanın sıkıntısını anca çeken bilir. İşte size tecrübeli annelerden kesinlikle işe yarayan öneriler…

Ne kadar lezzetli olduğunu anlatın

Ailecek masaya oturduğunuzda yemeği ne kadar beğendiğinizi anlatın hatta abla ya da ağabey de bunu desteklesin. Onu bu şekilde teşvik etmeniz, yemediği o yemekten biraz olsun tatmasını sağlayacaktır.

Onun yanında durun, karşısında değil!

Çocuğunuzun yiyeceğini bildiğiniz bir tabak yemeği de mönüye ekleyin. Böylece farklı bir yemeği tadıp beğenmese bile güzel bir seçeneği olduğunu bilecektir.

Haftanın mönüsü

Aileden biri, haftada bir gün ana yemeği belirlesin. Mesela çocuğunuza ertesi gün tavuk yemek isteyip istemediğini sorun. Karar veremiyorsa, yeni bir tarif denemek için birlikte internetten yeni bir şeyler arayabilirsiniz.

Besleyici öneriler konusunda yaratıcı olun.

Yemekten sonra yiyeceğiniz tatlıyı hazır almak zorunda değilsiniz. Muz parçalarından buzlu bir bar hazırlayabilirsiniz. Az yağlı yoğurt ve taze meyveleri karıştırıp üzerine mısır gevreği serpiştirdikten sonra dondurun. Ev yapımı dondurmanız hazır!

Akşam yemeği için kahvaltılık bir şeyler hazırlayın

Az yağlı beyaz peynir, çırpılmış yumurta ve biraz daha tahıl gevreği ekleyerek, tam tahıllı tost ekmeğinden bir tost hazırlayabilirsiniz.

Paylaş

Cevap yaz