Doğru mutfak masası için bilmeniz gerekenler…

0

Screen Shot 2016-03-02 at 3.02.46 PM

Bizim kültürümüzde mutfakta çok zaman geçirilir. Hatta pek çok kadın, tercih ettiği evde imkanı olduğu sürece büyük mutfak olsun ister. Peki bu durumda mutfağımıza uygun masa alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Mutfağınızın şekli ve ölçüsü

İlk başlamanız gereken nokta burası. Masayı koymak için ne kadar bir alanınız var ve buna uygun ölçüdeki masa ne boyda olmalı? Önce bu soruların cevaplarını not etmelisiniz. L şeklindeki mutfaklara yuvarlak masalar daha uygun olur. Onun dışında seçimde rahatsınız. Küçük mutfaklar içinse duvara monte edilip, gerektiğinde açılan masalar iyi bir alternatiftir.

Stil ve malzeme

Mutfağınızın evinizle uyum içinde olmasını istemek hakkınız. Eğer minimal veya modern bir mutfağınız varsa camı tercih edebilirsiniz. Tabi evde çocuklar varsa camı pek önermeyiz! Ahşap her zaman için iyi bir malzemedir. Plastik de hafif ve bütçesel olarak daha uygundur. Çelik ise alışık olmadık bir seçenek olabilir. Üzerine iş yapacakken muşamba örtü serecek olsanız bile temizlenmesi kolay ve üzerinde leke ya da kesik izleri kalmayacak bir malzeme öncelikli tercihiniz olmalı. Tabi ısıya dayanıklı olması da işinizi kolaylaştırır.

Screen Shot 2016-03-02 at 3.10.39 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bütçe

Evet, bütçe önemli. Çok uçuk rakamlar tercihimiz olmaz. Yine de çok da ucuz olsun diye yukarıda bahsettiğimiz gibi ısıya dayanıksız, çok çabuk zarar görebilecek bir ürün de olsun istemezsiniz. Bu durumda internette biraz araştırma yapmanız doğru olacaktır.

Çok amaçlılık

Masayı ne amaçla kullanacağınız da önemli bir detay. Bazıları daha çok sehpa gibi kullanırken, kimisi tezgah gibi kullanır ve orada oturarak epey iş yapar. Tabi orada yemek yemekten bahsetmiyoruz bile. Masanızı kendi pratik kullanım şeklinizi genişletebilecek, çok amaçlı kullanabileceğiniz şekilde seçmeniz iyi olur.

Paylaş

Cevap yaz