Geleceğin sporcuları yetişiyor

0

2

 

Spora önem veren ve ülkemizde basketbolcu kalitesini arttıran Banvit’in Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, altyapılarda kulüp tarihinin en büyük başarılılarını elde ettiklerini herkesle paylaştı.

Yıldızın Türkiye ikincisi, Gençlerin Türkiye Şampiyonu, Bandırma Kırmızılı küçükleri Ortaokul Türkiye Şampiyonu olmasının, Bandırma Kırmızı’nın TB2L’ye çıkmasının ardından Küçükler kategorisinde de Türkiye Şampiyonluğunu kazandıklarını ifade eden Kılıç şöyle dedi: “Bu çocuklar kulüpten içeri girdiklerinde bazıları 8-9 yaşındaydı. salon sıkıntısı yüzünden sabah saat beş buçukta antrenmana geldiler, geceleri saat 24:00’te salonumuzun ışıkları çalışmaların devam etmesi nedeniyle sönmedi. Geçmişte de bazı başarılarımız vardı ama bu sezon zirve yaptık. Emeği geçen herkese, başta Ahmet Gürgen ve Menderes Gümüşdal olmak üzere çok teşekkür ediyorum. Bizlere mutlulukların en büyüğü yaşattılar. İstanbul takımları her hafta denk takımlarla maç yaparken bizim çocuklarımızın antrenmanlarla aynı düzeye gelmesi kolay değildi. Bunu başardılar. TBL’de final oynasam bu kadar sevinemezdim. Takımlardaki Bandırmalı çocuklar da bizler için ayrı bir gurur kaynağı.”

Özkan Kılıç salon sorununun çözümü konusunda bazı ilerlemeler sağlandığını, arsa konusunun halledilmek üzere olduğu bilgisini de verdi, “Yeni salonu en çok altyapılarımız için istiyorum.” diye konuştu.

Paylaş

Cevap yaz