Hafta sonu dolabında olması gereken 5 şey!

0

h

 

İşe gidip gitmemeniz bir yana, hafta sonu bütün aile evde olduğundan çok daha fazla yemek tüketilir. Cumartesinden evinizde hazır bulunduracağınız bu 5 yiyecek ile epey rahat edebilirsiniz. Acıkan, buyursun mutfağa…

1. Meyve salatası: Mevsim meyvelerinden oluşan bir meyve salatası yapın. İçine şeker koymayın. Sadece küp küp kesilmiş meyvelerden olsun.

2. Hindiba ya da marul: Nefis bir atıştırmalık. Salatalıktan sıkılanlar içingönül rahatlığı ile öneririz. Üstelik bir sonraki malzeme ile de nefis gider.

3. Humus ya da yoğurtlu dip sos:  Hafta sonları bir şeyler atıştırmak için sağlıklı bir çözüm isteyenler humus ya da yoğurtlu dip sosu rahatlıkla tercih edebilir. İki numarayla tüketebileceğiniz gibi, ince lavaşlara da sürebilirsiniz.

4. Haşlanmış tavuk: Haşlanmış tavuk müthiş pratik bir çözüm olacaktır. İster sandviç yapar ister salatalara ekleyebilirsiniz. Hem sağlıklı hem hafif bir yol…

5. Mercimek salatası: Nane, maydanoz gibi yeşillikler, taze biberler, ya da içine koymayı istediğiniz pek çok malzemeyle zenginleştirebileceğiniz bu salata hem doyurucu hem besleyici. Öğlen yemeği olarak bile rahatlıkla tüketilebilir.

Paylaş

Cevap yaz