Lezzetçibaşı yeniden karşınızda…

0

Banvit’in uzun vadeli pazarlama ve iletişim çalışmalarındaki yeni yüzü, “Kadınların mutfaktaki lezzet sırdaşı” sloganıyla tasarlanan çizgi karakter Lezzetçibaşı, devam filmi ile yeniden ekranlarda…

Geçtiğimiz yıl vizyona giren, Banvit’in yeni çizgi karakterinin rol aldığı reklam filmi izleyenler tarafından çok sevilmişti. Lezzetçibaşı, Ramazan ayında ekranlarda yer almaya başlayan “Lezzetçibaşı Kim?” isimli devam kampanyası ile yeniden karşımızda. Kampanya bu kez Lezzetçibaşı Kim? sorusuyla, Banvit’in ürettiği lezzetli, sağlıklı ve güvenilir et ürünlerinin arkasındaki kahramanları gün ışığına çıkartıyor. Yeni kampanyalarıyla ilgili konuşan Banvit Kurumsal Gelişim ve İletişim Direktörü İlgi Görener, “Banvit çalışanlarıyla çekilen ve çalışanlarımızın ‘Lezzetçibaşı benim’ diyerek rol aldığı reklamımızda 3 şeyi amaçladık: Birincisi lezzet kavramıyla güveni tek potada eritmek, ikincisi Lezzetçibaşı’nı daha yakından tanımak ve üçüncüsü bu lezzetin ortaya çıkmasını sağlayan çalışanlarımızı motive edebilmek” dedi.

Markanın reklam ajansı Fayda’nın Metin Yazarı Ümit Alan ise; “Lezzetçibaşı karakteri yaratılırken -yayınlanmasa bile- hikayesi yazılmış, hatta karakteri tanıyabilmek adına kendisiyle hayali röportajlar bile yapılmıştı. Örneğin; kuşaklar boyu lezzet üreten bir aileden geliyordu, Banvit’te çalışmayı bu yüzden tercih etmişti, ön ismi Arif’ti vs. Yani tek reklam için yaratılmış bir karakter değildi. Şimdi devam reklamlarıyla hem Lezzetçibaşı’nı yakından tanıyoruz, hem de Banvit’in iletişimini onun hikâyesiyle entegre ediyoruz. Özgün bir karakter. Onu daha yakından tanımaya devam edeceğiz. En büyük avantajımız, onun hikâyesini bütünsel olarak bilmemiz. Bu da yol üzerinde karşılaşılan taktiksel ihtiyaçları direkt hikâyemizle paralel anlatma şansı veriyor” dedi.

Paylaş

Cevap yaz