Londra’yı fethettik…

0

Screen Shot 2016-01-28 at 1.53.22 PM

İstanbul’un farklı okullarından, Banvit Basketbol Kulübü’nün Bandırma’daki tesislerinde gerçekleştirilen 2 günlük kampa katılmaya hak kazananlar arasından seçilen en iyi 5 yetenek, büyük ödül olarak NBA Global Games Londra 2016 için Londra’daydı.

Banvit ve NBA’in Aralık ayında ortaklaşa hayata geçirdiği Banvit Jr. NBA Bandırma Kampı’na katılan yetenekli 43 genç sporcu arasından eleme maçları sonrasında en yetenekli basketbol oyuncuları olarak seçilen beş genç sporcu ile Türkiye Basketbol Federasyonu 12 DABO programı içerisinden yine NBA tarafından seçilen yetenekli iki genç sporcu, ödül olarak NBA Global Games Londra 2016 kapsamında 14 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilen Orlando Magic – Toronto Raptors maçı için Londra’daydı.
13 Ocak’ta Londra’ya giden genç yetenekler ayaklarının tozuyla O2 Arena’ya geçerek, Orlando Magic ile antrenmana çıktılar. Keyifli geçen bir saatlik antrenmanın ardından Toronto Raptors antrenmanını da meraklı gözlerle izlediler. Rüya gibi bir gün geçiren Banvit Jr. NBA yıldızları Toronto Raptors’un antrenmanı sonrasında Efsane NBA Oyuncusu Horace Grant ile birlikte yemek yediler.
Seyahatin ikinci gününde şehir turu yapan yıldızlar Natural History Museum gezisi sonrasında Picadilly Circus ve Trafalgar Square üzerinden Covent Garden’a yürüyüş yaptılar. Ardından NBA’in Londra’daki ofisini ziyaret eden O2 Arena’ya geldiler. Saha içinde Orlando Magic ve Toronto Raptors yıldızlarıyla fotoğraf çektirdikten sonra büyük maç için yerlerini aldılar. Basketbol devlerinin her hareketini inceleyen genç yetenekler heyecan dolu karşılaşmayı nefeslerini tutarak izlediler.

Türkiye’ye dönen Banvit Jr. NBA yıldızları, Banvit Jr. All Star’ın ilk gününden bugüne kadar aldıkları eğitim, edindikleri tecrübe, yaşadıkları mutluluk ve büyük ödül için Banvit ve NBA çok teşekkür ettiler.

Paylaş

Cevap yaz