Sağlıklı beslenmeyi konuşuyoruz

0

Banvit ekibi olarak sağlıklı ve doğru beslenme hakkında bilgilendirme sohbetlerine ve eğitimlerine devam ediyoruz. 

Sağlıklı ve doğru beslenmenin önemi gün geçtikçe artarken, bu konudaki bilgi kirliliği de aynı hızla yükseliyor. Biz de hem beslenme konusundaki doğru bilgileri mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşmak hem de kulaktan kulağa yayılan şehir efsanelerinin doğru olmadığını anlatmak için farklı yerlerde, insanlarla buluşmaya devam ediyoruz. Banvit ekibi olarak bu buluşmalardaki amacımız, sohbet ettiğimiz kişilere doğru ve dengeli beslenmeyi anlatırken, bize bu konuda sorulan soruları da akıllarda soru işareti kalmayacak şekilde yanıtlamak.

Geçtiğimiz aylarda, pek çok sohbet gerçekleştirip, eğitimler verdik. Özellikle gençlerin bu konuda bilinçlendirilmesi bizim için çok önemli olduğundan, sohbetlerimizin ilkinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyet bölümü öğrencileri ile biraradaydık. Bu buluşmada, Diyetisyen Canan Aksoy tavuk etinin beslenmedeki önemini anlatırken, Banvit Kalite Güvence Müdürü Veteriner Hekim, Mikrobiyolog Dr. Nihan Buğdaycı da piliç eti ve üretimi ile Banvit’in Sorumlu Antibiyotik Uygulaması Politikaları’nın detaylarını anlattı; gençlerden gelen soruları cevaplandırdı.

Üniversite sohbetlerimizin ikincisinde, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ndeydik. Açılış konuşmasını bölüm başkanı Doç. Dr. Esra Güneş’in yaptığı buluşma da, yine Diyetisyen Canan Aksoy ve Dr. Nihan Buğdaycı’nın katılımı ile çok keyifli ve bilgi dolu geçti. Daha sonraki haftalarda ise Biruni Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümleri öğretim üyeleri ve öğrencileri ile biraradaydık.
Son buluşmamızın katılımcıları ise Kâğıthane Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Okulu öğrencileri oldu. Beyaz etin beslenmedeki önemini anlatıp, onları beyaz eti yemeklerinde güvenle kullanabilecekleri konusunda bilgilendirdik.

Paylaş

Cevap yaz