Şampiyon Banvit!

0

Banvit İntegral Forex Türkiye Kupası final maçında Anadolu Efes’i 66-75 mağlup ederek şampiyon oldu. Kupayı müzesine ilk kez götüren Banvit, Bandırma’da coşkuyla karşılandı. Taraftar ve altyapı oyuncuları tarafından, Banvit Sosyal Tesisleri’nde meşalelerle karşılanan oyuncular ve idareciler, taraftarlar ile birlikte kupa sevincini yaşadı.

Final mücadelesinde ilk çeyrek hızlı başladı. Hücumda Jordan Theodore ve Gasper Vidmar ile sayılar bulan Banvit ilk çeyreği 14 – 23 önde tamamladı. İkinci çeyrekte iyi oyununu sürdüren Banvit savunmada biraz aksasa da soyunma odasına 32 – 38 önde girdi. İkinci yarıya Banvit Jordan Theodore ve Damian Kulig’in sayıları ile başladı. Savunmada ve hücumda iyi oynayan Banvit final periyotuna 44 – 52 önde girdi. Son çeyrekte kontrollü oyununu sürdüren Banvit 2016 – 2017 sezonu Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Maç sonrası görüşlerini paylaşan Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski şu değerlendirmelerde bulundu: ”Oyuncularıma, teknik ekibime, sağlık ekibime teşekkür etmek istiyorum. Bizim sadece basketbola odaklanmamızı sağlayan Banvit organizasyonu ve yönetimine, sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Bu zaferde buraya gelerek bize destek olan taraftarlarımıza da ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Herkesin bir rüyâsı olmalı, biz rüyâmızı gerçekleştirdik. Sadece bir rüyâ olmaz, her zaman rüyâlarınız olmalı. Bu tip tek maçlı eleme sistemine göre oynanan mücadelelerde çok da abartmadan gerçekçi olmak lazım. Diğer takımlara ve antrenörlerine saygı duyuyorum. Sezonun kalan kısmında da başarılı olmaya çalışacağız. Ligde kalan maçlarda en iyisini yapmak için çabalayacağız.” dedi.

Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk ise şunları söyledi: ”Uzun senenin emekleri, hem maddi hem manevi ve büyük çabaların sonucunda; beklediğimiz, özlediğimiz Türkiye Kupası şampiyonluğu geldi. Bizim için çok anlamlı, önemli bir kupa. Senelerdir hep kıyısından döndük. İki kez Türkiye Kupası Finali oynadık. Maalesef kazanamamıştık. Bu sefer gelen şansı oyuncularımızla iyi kullandık.

Paylaş

Cevap yaz