Siz de destek vermek istemez misiniz?

0

screen-shot-2016-09-08-at-5-58-14-pm

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın (TSÇV) toplumda Cerebral Palsy (CP) ile ilgili farkındalığı yükseltmek için gerçekleştirdiği projelerden biri olan Steptember, üçüncü yılında gönüllüleri çağırıyor ve kendileri için 10 bin adım atacak kahramanları bekliyor.

Dokuz ülkede aynı anda uygulanan Steptember Kampanyası, 1 – 28 Eylül tarihlerinde hayata geçecek. Katılımcılar, sanal bir oyun ortamında en çok adımı atabilmek ve en çok bağışı toplayabilmek için tüm dünyadan katılım sağlayan diğer gönüllüler ile kıyasıya bir rekabet ortamında iyi bir amaç için yarışacaklar. Steptember ile özellikle günde ortalama 3 bin adım attığı bilinen ofis çalışanları günde 10 bin adım atmaya teşvik ediliyor. Katılımcılar günde 10.000 adım atma alışkanlığını geliştirirken, topladıkları bağışlar ile CP’li çocukların tedavisine katkı sağlıyorlar. Eylül ayı boyunca takımların topladıkları bağışlar CP’li bireylerin eğitim ve rehabilitasyonu için kullanılıyor. Kampanyaya her yıl sanatçılardan, ofis çalışanlarına, üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına kadar pek çok kişi destek veriyor.

Her bağış bir çocuğu gülümsetiyor
2015 yılında 453 takımdan 1536 kişi Eylül ayı boyunca attıkları 146.309.610 adımla 300 Bin TL bağış topladı. 2014 ve 2015 yılında toplanan toplam 520 Bin TL’lik bağışla Steptember destekçileri CP’li bireylerin ihtiyaçları için önemli katkılar sağladı. 

Siz de destek vermek istemez misiniz?
Steptember’a katılmak için 4 kişilik bir takım oluşturarak www.steptember.org.tr web sitesi üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor. Kayıt olan katılımcılara adımsayar cihaz ve Steptember Rehberinden oluşan bir kit gönderiliyor. Adımsayar cihaz ile her gün atılan adımlar sayılıyor ve sonuçlar web sitesine yükleniyor. Kayıt aşamasında TSÇV’ye kişi başı katılım bedeli olarak minimum 50 TL bağış yapılıyor.
Steptember kapsamında adım atmak dışında 40’dan fazla aktivite ile de yarışa dahil olmak mümkün. Takım üyelerinin koşma, bisiklete binme, yüzme, dans etme, futbol oynama gibi pek çok aktivitesi de adım karşılıklarıyla sisteme yüklenebiliyor. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Cerebral Palsy’li çocukların hayatında fark yaratmak isteyen herkesi kampanyaya davet ediyor.

Paylaş

Cevap yaz