Sizin mutfak renginiz ne olabilir?

0

dreamstime_m_25940919

Eğer yeni bir mutfak yaptırmayı planlıyorsanız ve biraz fikre ihtiyacınız varsa size yardımcı olmak isteriz. En kolay çözüm yolu olarak da renk konusunu öneririz.

Mutfak evde en çok zaman geçirdiğimiz odaların başında gelir. Dolayısıyla da artık mutfakları dekore ederken evin diğer bölümleri kadar özen gösterir olduk. Ve orada bulunacağımız zamanın önemini göz önüne de alırsak mutfak için seçeceğimiz renk de önem taşır.
İşte size bu konuda birkaç fikir…

dreamstime_m_35679666

Pembe
Pembe uyum ve sevginin simgesidir ve rahat hissettiren bir renktir. Çocukların, özellikle de kızların sevdiği bir renk olduğundan kız çocukların olduğu bir ev için önerebiliriz.

dreamstime_m_10721052

Kırmızı
Canlılık ve dinamizm demek olan kırmızı mutluluğu temsil eder. Hareketlilik, enerji getirir. Bir işi sonuna kadar götüren azmi ve kararlılığı gösterir. Ayrıca iştah açar! Mutfakta iddialı olmak isteyenler için…

dreamstime_m_45506670

Yeşil
Doğanın ve baharın rengi olan yeşil güven verir. Ayrıca yaratıcılığı arttırır. .Pek çok lokanta mutfağı yeşildir. Eh daha ne diyelim!

dreamstime_m_40214435

Mavi
Vücudumuzda boğaz bölgesini yansıtan bir renktir. Huzuru temsil eder ve sakinleştirir. Daha sakin mutfak yaşamı olan aileler için ideal olur.

dreamstime_m_25940919

Mor
İhtişam ve lüks rengi olan mor aslında zor bir renktir. Nevrotik duyguları dışa yansıttığından, insanları biraz ürküttüğü düşünülür. Eğer bu rengi çok seviyorsanız ve mutfağınıza çok insan sokmayacaksanız tercih edebilirsiniz.

dreamstime_m_32968398

Sarı
Sarı zeka , incelik ve pratiklikle ilgilidir. Toplumsal yaşamı ve birlikte çalışmayı yansıtan bir anlamı vardır. Mutfakta yemek yemeği ve hatta misafirlerle burada takılmayı sevenler için önerilebilir.

Paylaş

Cevap yaz