Arpa Şehriyeli Hindi

0

Arpa şehriye ile servis edebileceğinis bu hindi tarifimiz nar ekşisi sevenlere çok iyi gelecek…  Besin Değerleri Enerji: 433.35 Kcal, protein: 27.3 g., yağ: 21.3 g., Karbonhidratlar: 32.6 g.

Arpa Şehriyeli Hindi
Print Recipe
Kişi sayısı
4-6 Kişilik
Kişi sayısı
4-6 Kişilik
Arpa Şehriyeli Hindi
Print Recipe
Kişi sayısı
4-6 Kişilik
Kişi sayısı
4-6 Kişilik
Malzemeler
Kişi sayısı: Kişilik
Yapılışı
  1. Nar ekşisi, tuz, bal ve karabiberi çatalla çırpın. Çırpmaya devam ederek 3 çorba kaşığı zeytinyağını akıtıp yedirin. Hazırladığınız marinatı Banvit Yarım Hindi’nin üzerine elinizle ovarak yayın ve her yerine bulanmasını sağlayın.
  2. Fırın torbasına un koyup, torbanın her tarafını unlayın ve fazla unları silkeleyin.
  3. Hindiyi pişirme torbasına yerleştirin. Torbanın ağzını sıkıca bağlayıp üzerine kürdan ile birkaç delik açın. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 50 dakika pişirin. Torbayı çıkarıp 15 dakika daha pişirin.
  4. Kalın dipli yayvan bir tencereye 3 çorba kaşığı zeytinyağı, soğan ve pırasaları koyun. Orta ateşte karıştırarak soğanlar hafif sararıncaya kadar yaklaşık 3-4 dakika soteleyin. Karıştırmaya devam ederek etli kırmızı biber ve yeşil dolmalık biberleri ilave edip 3-4 dakika daha soteleyin. Sebze karışımını delikli kepçe ile bir tabağa alın.
  5. Aynı tencereye 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve arpa şehriyeyi koyun. Orta ateşte karıştırarak arpa şehriyeler altın sarısı renk alıncaya kadar yaklaşık 4-5 dakika soteleyin. Karıştırmaya devam ederek yavaş yavaş akıtarak piliç suyunu katın. Tuz serpip hafifçe karıştırın. Ateşi kısın ve arpa şehriye suyunu çekinceye kadar yaklaşık 7-8 dakika pişirin.
  6. Arpa şehriyeye, sebzeleri katın, hafifçe karıştırın ve 2-3 dakika daha pişirin.
  7. Nane ve maydanoz serpin, 1-2 kez hafifçe karıştırıp hindi ile birlikte servis yapın.

Paylaş

Cevap yaz