Beyaz Çikolatalı Cheesecake

0

Herkesin çok sevdiği Amerikan lezzeti cheesecake için değiik bir öneri… Besin Değerleri Enerji: 645.8 Kcal, protein: 12.9 g., yağ: 43.1 g., Karbonhidratlar: 52.7 g.

Beyaz Çikolatalı Cheesecake
Print Recipe
Kişi sayısı
8-10 Dilim
Kişi sayısı
8-10 Dilim
Beyaz Çikolatalı Cheesecake
Print Recipe
Kişi sayısı
8-10 Dilim
Kişi sayısı
8-10 Dilim
Malzemeler
Kişi sayısı: Dilim
Yapılışı
  1. Bisküvileri ince ekmek kırıntısı görünüm alıncaya kadar, yaklaşık 3-4 dak. robottan geçirin. Üzerlerine tereyağını gezdirip, iyice karıştırın.
  2. Tereyağlı bisküvileri yağlanmış, 20 cm ebadında kelepçeli bir kek kalıbına boşaltın. Parmak uçlarınızla bastırarak kalıbın her tarafına eşit dağıtıp, sıkıştırın. Üzerini streç film ile kapatıp, lorlu malzemeyi hazırlayıncaya kadar buzdolabında dinlendirin.
  3. Çikolatayı benmari usulü eritin.
  4. Lor peynirini çatalla ezin. Ezme işlemine devam ederek, krema ve labne peynirini ekleyip, pürüzsüz oluncaya kadar karıştırın. Karıştırmaya devam ederek çikolatayı akıtıp, yedirin.
  5. Kalptaki bisküvilerin üzerinden streç filmi alın. Lorlu karışımı koyun ve kaşığın tersiyle her tarafına eşit yayın. Üzerine tekrar streç film örtün ve buzdolabında en az 3 saat veya bir gece dinlendirin.
  6. Böğürtlenin yarısı, esmer şeker ve limon suyunu, püre kıvamına gelinceye kadar robottan geçirin. Tel süzgeçten geçirip, süzün.
  7. Beyaz çikolatalı kekin üzerindeki streç filmi alıp, dilimleyin.
  8. Üzerine hazırladığının sosu gezdirin. Kalan böğürtlenlerle süsleyerek servis yapın.

Paylaş

Cevap yaz