Patatesli Hindi Göğüs

0

Öğlen ya da akşam sofralarınız için tam bir yaz tabağı… Besin Değerleri Enerji: 360.8 Kcal, protein: 28.9 g., yağ:16.3 g.,Karbonhidratlar: 23.4 g.

Patatesli Hindi Göğüs
Print Recipe
Kişi sayısı
4 Kişilik
Kişi sayısı
4 Kişilik
Patatesli Hindi Göğüs
Print Recipe
Kişi sayısı
4 Kişilik
Kişi sayısı
4 Kişilik
Malzemeler
Kişi sayısı: Kişilik
Yapılışı
  1. Bal, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı limon suyu, tuz ve karabiberi çırpıp, etlerin üzerine gezdirin. Parmak uçlarınızla ovuşturarak, etlerin her tarafına sürün. Üzerini streç film ile kapatıp en az 30 dakika dinlendirin.
  2. Patateslere üzerine çıkıncaya kadar kaynar su koyun. Hızlı ateşte kaynama noktasına kadar ısıtıp, ateşi kısın. Patatesler arzu ettiğiniz kıvama gelinceye kadar, yaklaşık 20-25 dakika haşlayın ve süzün.
  3. Patatesleri ılınıncaya kadar dinlendirip, arzu ettiğiniz şekilde kesin. Soğan, kalan zeytinyağı, kalan limon suyu, tuz ve dereotunu katıp, iyice harmanlayın. Et pişinceye kadar dinlendirin.
  4. Etleri, ısıtılmış kalın dipli ve yayvan bir ızgaraya yerleştirin. Hızlı ateşte, her iki yüzleri altın sarısı renk alıncaya kadar, yaklaşık üçer dak. pişirin. Ateşi kısıp, üzerine kapak kapatın ve etler arzu ettiğiniz kıvama gelinceye kadar, yaklaşık 10-15 dakika daha pişirin.
  5. Etleri, patates salatası ile birlikte servis yapın.

Paylaş

Cevap yaz