Peynirli Milföy Bisküvi

0

Çıtır çıtır bir lezzete her zaman hazır değil miyiz? Besin değerleri Enerji: 145.4 Kkal; Protein: 13.3 g. ; Yağ: 6.8 g. ; Karbonhidratlar: 7.2 g.

Peynirli Milföy Bisküvi
Print Recipe
Kişi sayısı
4 kişilik
Kişi sayısı
4 kişilik
Peynirli Milföy Bisküvi
Print Recipe
Kişi sayısı
4 kişilik
Kişi sayısı
4 kişilik
Malzemeler
Kişi sayısı: kişilik
Yapılışı
  1. Hafif unlu düz bir zeminde 2 adet milföy hamurunu üst üste koyun. Merdane ile 15x25 cm ebadında olacak şekilde inceltin.
  2. Üzerine sırasıyla domates salçasının yarısını sürün, lor peynirinin yarısı ve kaşar peynirinin yarısını serpin. Milföy hamurunun karşılıklı iki uzun kenarını, tam ortada birleşecek şekilde ve sıkıca rulo yapın.
  3. Kalan malzemelere de aynı işlemi uygulayın. Hamurları streç film sarın ve en az 30 dakika buzdolabında dinlendirin.
  4. Ruloları buzdolabından çıkarın. Keskin bir bıçak ile 0.5 cm kalınlığında kesip, hafif aralıklı olarak tepsilere dizin. Önceden ısıtılmış 220 °C fırında, üzeri hafif altın sarısı renk alıncaya kadar, yaklaşık 8-10 dakika pişirin.
  5. Bisküvileri çevirin ve ikinci yüzleri de altın sarısı renk alıncaya kadar, yaklaşık 5-6 dakika daha pişirin. Ilık servis yapın
  6. Not: Ruloları streç film ile sardıktan sonra, derin dondurucuda yaklaşık 1 ay bekletebilirsiniz. Pişirmeden önce oda sıcaklığında çözülmesini beklemelisiniz.

Paylaş

Cevap yaz