Portakallı Hindi Külbastı

0

Bazı meyveler yemeklere çok yakışıyor. Portakal da onlardan biri… Ne dersiniz? Besin Değerleri Enerji: 561.8 Kcal, protein: 43.5 g., yağ: 28.9 g.,Karbonhidratlar: 30 g.

Portakallı Hindi Külbastı
Print Recipe
Kişi sayısı
4 Kişilik
Kişi sayısı
4 Kişilik
Portakallı Hindi Külbastı
Print Recipe
Kişi sayısı
4 Kişilik
Kişi sayısı
4 Kişilik
Malzemeler
Kişi sayısı: Kişilik
Yapılışı
  1. Bal, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı portakal suyu, tuz ve karabiberi çırpıp, etlerin üzerine gezdirin. Parmak uçlarınızla ovuşturarak, etlerin her tarafına sürün. Üzerini streç film ile kapatıp, en az 30 dakika dinlendirin.
  2. Kalın dipli bir ızgara tavayı ısıtıp, etleri yerleştirin. Hızlı ateşte, her iki yüzleri altın sarısı renk alıncaya kadar, yaklaşık ikişer dak. pişirin. Ateşi kısıp, tavaya kapak kapatın. Etler arzu ettiğiniz kıvama gelinceye kadar, yaklaşık 10-15 dakika daha pişirin.
  3. Taze fasulyelere üzerine çıkıncaya kadar kaynar su koyun ve hızlı ateşte kaynama noktasına kadar ısıtın. Ateşi kısın ve fasulyeler arzu ettiğiniz kıvama gelinceye kadar, yaklaşık 10-15 dakika haşlayıp, süzün. Fasulyeleri hemen soğuk suya alın ve soğuyuncaya kadar dinlendirip, tekrar süzün.
  4. Fasulyelere, zeytinyağı ve portakal suyunu gezdirip, susam ve tuz serpin. Portakal dilimleri ve kajuları katıp, iyice harmanlayın.
  5. Etleri tabaklara paylaştırın. Susamlı taze fasulye ile birlikte servis yapın.

Paylaş

Cevap yaz