Vişneli Cheesecake

0

Evet, cheesecake yapmak o kadar da kolay olmayabilir ama gerçekten biraz yorulmaya değer…  Besin Değerleri Enerji: 473.8 Kcal, protein: 11.3 g., yağ: 25  g.,Karbonhidratlar: 49.2 g.

Vişneli Cheesecake
Print Recipe
Kişi sayısı
8-10 kişilik
Kişi sayısı
8-10 kişilik
Vişneli Cheesecake
Print Recipe
Kişi sayısı
8-10 kişilik
Kişi sayısı
8-10 kişilik
Malzemeler
Kişi sayısı: kişilik
Yapılışı
  1. Bisküvileri, ince ekmek kırıntısı görünümü alıncaya kadar robottan geçirin.
  2. Bal ve 50 gr tereyağını eriyinceye kadar ısıtıp, bisküvilerin üzerine gezdirin. Tereyağlı bisküviyi iyice harmanlayın.
  3. Kalan tereyağı ile 20 cm çapında kelepçeli bir kek kalıbını iyice yağlayın. Bisküvili karışımı kalıba boşaltıp, parmak uçlarınızla bastırarak her tarafına eşit yayın ve sıkılaştırın. Önceden ısıtılmış 160 derece fırında, yaklaşık 10-12 dakika pişirip, fırından alın. Bisküvi tabanını oda sıcaklığına gelinceye kadar dinlendirin. Fırın ısısını 150 dereceye düşürün.
  4. Vişneden 100 gr ayırın. Kalan vişnelerin çekirdeğini temizleyin.
  5. Çekirdeksiz vişne ve 90 gr toz şekeri püre kıvamına gelinceye kadar, birkaç dak. robottan geçirin. Püre kıvamındaki vişneyi küçük bir kaba alın. Orta ateşte ve hafifçe karıştırarak, kaynama noktasına kadar ısıtın. Ateşi kısıp, sos hafif koyulaşıncaya kadar, yaklaşık 5-6 dakika daha ısıtın. Ateşten alın ve soğuyuncaya kadar dinlendirin.
  6. Kalan toz şeker ve lor peynirini, ince ekmek kırıntısı görünümü alıncaya kadar, yaklaşık 1-2 dakika robottan geçirin. Robot çalışmaya devam ederken 200 ml kremayı akıtın. Ardından sırasıyla mısır unu, yumurta, vanilya esansı ve portakal kabuğunu katıp, iyice karıştırın.
  7. Lor peynirli karışımın yarısını, bisküvi tabanının üzerine boşaltıp, kaşığın tersiyle her tarafına eşit yayın ve vişne püresinin yarısını gezdirin. Vişne püresinin üzerine kalan lor pernirli karışımı koyun ve kaşığın tersiyle her tarafına dikkatlice eşit yayın.
  8. Vişneli cheesecake’i, önceden ısıtılmış 150 derece fırında, yaklaşık 40-45 dakika pişirin. Fırını kapatın, cheesecake fırından çıkarmadan 30 dakika daha bekletin.

Paylaş

Cevap yaz