Tim Hardaway , SR. & JR. Banvit JR. NBA CUP’da çocuklarla bir araya geldi…

0

NBA ve Türkiye’nin önde gelen piliç ve et üreticisi Banvit, bu yıl ilk kez düzenlenen Banvit Jr. NBA Cup’ın son ayağı İstanbul’da NBA’in efsane isimlerinden Tim Hardaway, Sr. ve New York Knicks takımıyla çaylak sezonunu geride bırakan oğlu Tim Hardaway, Jr’in katılımıyla tamamladı.

Türkiye genelinde 5 ilde gerçekleştirilen Banvit Jr. NBA Cup, 3’e 3 bir basketbol turnuvasının yanı sıra birçok interaktif basketbol eğlencesini bir araya getirdi. 9 Mayıs’ta Mersin’de başlayan Banvit Jr. NBA Cup 6 Haziran’da İstanbul’da son buldu. Etkinlik kapsamında ayrıca İzmir, Ankara ve Bursa illeri ziyaret edildi.

Banvit’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, Banvit Jr. NBA Cup ile ilgili böyle bir organizasyonun parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sağlıklı nesillerin büyümesine yardımcı olmak ve onlara sağlıklı lezzetler sunmak için çalışıyoruz. Banvit Jr. NBA Cup kapsamında basketbol sevdamız NBA gibi bir dünya markasının tecrübesiyle kesişince çocuklar için keyifli bir okul turnuvası düzenledik. Bu yüzden basketbola olan tutkumuzu Bandırma dışına da taşımak istiyoruz. Bu yıl beş il kapsamında yapılan karşılaşmaların yakın gelecekte çok daha fazla ilimizde yapılarak basketbol sevdasının  çocuklar arasında yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Hardaway ailesine Jr. NBA Cup’ın İstanbul ayağına katıldıkları ve bize destek oldukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

NBA Türkiye Direktörü Naci Cansun, Banvit ile gerçekleştirdikleri işbirliği sayesinde basketbolda Türkiye’de böyle anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinde imza attıkları için çok mutlu olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti “Basketbol tutkusunu dünyaya yayabilmek için sadece ABD’da değil, her kıtada yüzlerce organizasyon düzenliyoruz. Banvit Jr. NBA Cup kapsamında gezdiğimiz 5 ilde 500 çocuğa ulaştık ve şu an 53 takım İstanbul ayağında bizlerle birlikte. Ulaştığımız çocuklar Türk basketbolunun değil, dünya basketbolunun geleceği. Bu nedenle de Banvit gibi kıymetli bir ortakla hareket etmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Etkinlikte büyük ilgi gören Tim Hardaway, Sr. ve Tim Hardaway, Jr. ilk kez geldikleri Türkiye’de çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını, böyle bir organizasyonun parçası olmanın kendilerini ayrıca mutlu ettiğini dile getirdiler.

Banvit Jr. NBA Cup, 14 ve 16 yaş altı kategorilerinda okul çağındaki çocuklara ilk elden benzersiz bir NBA deneyimi sunarken keyifli bir ortamda çocukların basketbol yeteneklerini arkadaşlarına karşı sınamalarına da olanak verdi. Her turnuva, aynı zamanda Banvit Knock-out yarışması, ödüller ve Banvit’in maskotu Lezzetçibaşı gibi eğlenceli aktivitelere de ev sahipliği yaptı.

Paylaş

Cevap yaz