Uçurtma festivali coşkusu

0

Screen Shot 2016-08-29 at 4.21.31 PM

Geleneksel olarak her yıl Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen ve Banvit olarak bizlerin de sponsorları arasında yer alarak destek verdiğimiz Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali yine büyük bir coşkuyla tamamlandı.

Festivalin ilk günü Atatürk Caddesi’nden, Cumhuriyet Meydanı’nda kadar uzanan bir kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Festival kortej yürüyüşüne Bandırma protokolü, davetli ve misafirin yanında Abhazya Halk Dansları Ekibi, Ukrayna Halk Dansları Ekibi, tüm okullar ve vatandaşlar da katıldı. Festival kortej yürüyüşü Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar devam etti. Daha sonra Abhazya Halk Dansları Ekibi ve Ukrayna Halk Dansları Ekibi ülkelerinin halk oyunlarını oynadı.
Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ’Kuş Gölü Öyküleri’ ismini taşıyan ve fotoğraf sanatçısı Münip Bayraktar’ın çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Akşam saat 21.00’de ise Festival açılış töreni yapıldı ve ardından sevilen sanatçı Burcu Güneş Bandırmalılara konser verdi. Kültür, sanat, sinema, tiyatro, müzik gibi alanlarından tanınmış isimler festival kapsamında, imza günü, panel, konser gibi etkinliklerle halkla buluştu. Dört gün süren festival boyunca her akşam farklı bir sanatçının konseri sevenleri ile buluştu.

Bandırma’da rengarenk bir gökyüzü

27. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında Banvit sponsorluğuyla sahil bandında düzenlenen Uçurtma Şenliği keyifli görüntülere sahne oldu. Şenlik alanından gün boyu müzik yayınının yapıldığı etkinlikte, İstanbul’dan gelen uçurtma ekibinin dev uçurtmalarla sergilediği özel uçurtma gösterisi izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Çocuklar için yüz boyama ve balon stantları, animasyon ve palyaço gösterileri de şenliğe ayrı bir renk katarken, Uçurtma Şenliği kapsamında düzenlenen yarışmada yüzlerce uçurtma uçuruldu. Uçurtma Şenliği” kapsamında düzenlenen yarışmada ise kendi “el yapımı uçurtmalarıyla yarışanlar” arasından, jüri değerlendirmesi sonucunda ilk üçe giren yarışmacılara para ödülü verildi. Yarışmada 1.’lik ödülü olan 2.000 TL’yi Meral Gündoğdu, 2.’lik ödülü olan 1.500 TL’yi Serkan Teknur ve 3.’lük ödülünü olan 1.000 TL’yi Alaattin Babutçu kazandı. Ayrıca kazanan ilk üç yarışmacı dışında kalan 11 yarışmacıya da 100 TL tutarında mansiyon ödülü verildi.

Paylaş

Cevap yaz