Uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi…

0

Screen Shot 2015-06-11 at 2.03.43 PM

26. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında yer alan, bu yıl 5’inci kez düzenlediğimiz “Banvit Uçurtma Şenliği” geçtiğimiz hafta sahil bandında Bandırmalılarla buluştu.

Şenlik alanından gün boyu müzik yayınının yapıldığı etkinlikte, Martı Uçurtma Kulübü’nden gelen uçurtma ekibi dev uçurtmalarıyla özel gösteriler sergiledi. İzleyenlere keyifli anlar yaşatan gösterinin yanı sıra çocuklar için kurulan yüz boyama ve balon standları, animasyon ve palyaço gösterileri, düzenlenen küçük yarışmalar da şenliğin keyifli diğer etkinlikleri arasında yer aldı. Ayrıca sahil bandına kurduğumuz yiyecek içecek standımızdan etkinliğe katılan ziyaretçilerimize çeşitli Banvit lezzetlerini ikram etmeyi de ihmal etmedik.

Bandırma halkının yoğun ilgi gösterdiği Uçurtma Şenliği’nde merakla beklenen uçurtma yarışmasına ise yine çok sayıda katılım sağlandı ve yarışma heyecanlı ve çekişmeli anlara sahne oldu. Sadece el yapımı uçurtmaların değerlendirildiği yarışma sonucunda jüri tarafından gerçekleştirilen zorlu elemelerin sonrasında başarılı bulunarak ilk üçe giren ve mansiyon almaya hak kazanan yarışmacılara ödülleri, düzenlenen küçük bir törenle verildi. 1’inci 4 bin TL, 2’inci 3 bin TL ve 3’üncü yarışmacının 2 bin TL para ödülü kazandığı yarışmada ayrıca başarılı bulunan 10 uçurtma sahibine de 200 TL’lik mansiyon ödülü verildi.

Paylaş

Cevap yaz