Üniversite gençliği ne yemek siparişi veriyor?

0

Screen Shot 2016-05-11 at 2.15.07 PM

Koç suşiye, İTÜ çiğ köfteye hayran… Tüm üniversitelilerin ortak noktası ise Lahmacun. Anadolu Üniversitesi gerçek aşkı tavuk tantunide buluyor. Ayrıca tavuk döner de üniversitelilerin sipariş tercihleri arasında…

Türkiyenin en çok yemek siparişi verilen sitelerden birinin yaptığı son analizi Türkiye’nin kampüs kültürüne ışık tutuyor. Rakamlara göre Türkiye’de en çok yemek siparişi veren üniversite Bilkent, üniversitelilerce en sevilen lezzet ise lahmacun. İTÜ’lüler günde yediği 5 bin çiğ köftenin 3 binini gece 00.00’dan sonra sipariş ediyor. En kahvaltıcı Yıldız Teknikliler ise, sabahları mercimek çorbası bile içiyor. Tercihler değişse de kampüslerde Pazar günü keyif yapma geleneği değişmiyor; en fazla sipariş o gün geliyor. Bu yılın trend yemeklerinde ördek ve krep başı çekiyor. Bilkent üniversitesi öğlen akşam ve gece yemeklerinde tavukla patates kızartmasını tercih ediyor. Tavuk döner dürüm ise ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesinde sipariş veriliyor. Aynı zamanda soslu tavuk da çok seviliyor. Öğlen ve gece siparişlerinde dikkati çekiyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi diyetine biraz daha dikkat eden gençlerden oluşuyor olmalı ki öğlen tercihleri Piliç Göğüs Izgara…Selçuk Üniversitesi de çoğu öğünlerinde tavuk ve tavuk döner dürümle doyuyor.

Boğaziçililer, hem ördek hem de ev yemekleri siparişlerinin zirvesinde yer alıyor. En çok suşiyi Koç, en çok tatlıyı Bilgi Üniversitesi yiyor. Bilgi Üniversitesi Anadolu Üniversitesi gerçek aşkı tavuk tantunide buluyor, Hacettepe ise Brezilya lezzetlerine takılıyor.

 

Paylaş

Cevap yaz