Yağmur çamur dinlemeden koştular…

0

Her yıl Macera Akademisi / MCR Racesetter tarafından ASICS Ana sponsorluğunda düzenlenen Geyik Koşuları, 2015 yılının ilk koşusunda macera severlerle Belgrad Ormanı’nda buluştu.

Banvit olarak bizlerin de sporları arasında yer alarak destek verdiğimiz 2015’in ilk Geyik Koşusu, Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirildi. Macera sevenler için engebeli ve dar patika yollarının bulunduğu koşuda 4, 14 ve 28 kilometreden oluşan parkurlarda 700’den fazla katılımcı doğal bir ortamda spor yaptı. Ayrıca yaşları 4 ila 12 arasında değişen çocuklar için düzenlenen Bambi Koşuları ile de çocuklar kazanma ya da kaybetme stresi olmadan doğada spor yapmanın keyfini çıkardı.

15 Şubat 2015 tarihinde düzenlenen Geyik Koşusu’nda 28K parkurunda 2:21:38’lik derecesi ile Mahmut Yavuz birinci olurken, 14K parkurunda 1:08:46’lık derecesiyle Hasan Öztürk birinci oldu. 4K parkurunda ise 17:12’lik derecesiyle Ahmet Özrek birinci oldu. Ayrıca yarışmaya ünlü oyuncu Ayşe Tolga ve ünlü köşe yazarı Yonca Tokbaş da katıldı. Ayşe Tolga, “4 km parkuru 35 – 44 yaş kadınlar” kategorisinde 3.’lük elde etti. Dereceye girenlere madalyalarıyla beraber sponsorlar tarafından çeşitli hediyeler de verildi. Geyik Koşuları’nda katılımcılardan alınan katılım ücretlerinin bir bölümü ise STK partnerleri olan Tohum Otizm ve Koruncuk Vakfı yararına bağış olarak aktarıldı. Her iki STK adına toplam 3.290 TL tutarında bağış toplandı.

Paylaş

Cevap yaz