Yazın kilo almamanız için bunlara dikkat!

0

dreamstime_m_34259122

Kış aylarında kilo alanlarımız daha fazla olmasına rağmen, yazın kilo alanlar da az değil. Sıcakta yemek yenmiyor gibi düşünsek de bazı serinletici içecek ve yiyeceklerde aşırıya kaçabiliyoruz. İşte dikkat etmeniz gerekenler…

Tatlı krizlerini yenin
Evet, dondurma en masum tatlılardan biri olsa da ayarı en çabuk kaçan yiyeceklerden biridir. O yüzden ne kadar uzak durursanız, o kadar iyi. Tatlı krizini aşmanın en iyi yolu ekşi bir şeyler yemektir. O yüzden kriziniz geldiğinde turşu yiyebilir ya da limonlu su veya şekersiz çay içebilirsiniz.

Daha çok lifli yiyecek tüketin
Yazın gittiğiniz otel ya da lokantalardaki açık büfeler karşısında kendinizi kaybetmemelisiniz. Hamur ve kızartmalardan ziyade, salata ve soğuk zeytinyağlıların olduğu bölüme yönelmelisiniz. Ev sofralarınızda da bu tip beslenmeye ağırlık verebilirsiniz.

Susuz kalmayın
Yemeklerden önce büyük bir bardak su için. Bu daha az yemenizi sağlayacaktır. Hatta yemek alışverişine çıkmadan, markete gitmeden de aynı şeyi yapın.

Her lokmanın tadını çıkarın
Yani, yavaş yiyin. Yerken başka şeyler düşünmeyin. Yemeğinizin lezzetinin tadına varın.

Öğleden sonraları atıştırın
Öğleden sonraları sağlıklı ve hafif bir şeyler yiyin. Akşama çok aç girmeyin. Az yağlı peynirlerle krakerler, yoğurt, taze meyveler alternatifiniz olabilir.

Meyvelere dikkat!
Yazın ferahlatıcı olduğu için meyve çok yenir. Yaz meyvelerinin de çeşitliliği iştahı açar. Ama meyve çok yenirse ciddi kilo almanıza sebep olur. bu yüzden yediğiniz miktar çok olmamalı.

Paylaş

Cevap yaz