Yeni yılda hayatınıza sokacağınız 7 şey!

0

Aşağıda yazdıklarımızı uygularsanız bambaşka bir yıl sizi karşılayacak.  

1. Karar almaktan vazgeçin
Samimi olalım, kimse yılbaşı kararlarını uygulayamıyor. Çünkü bu kararlar genellikle bize keyif veren kararlar olmuyor. O yüzden de beceremediğimizi düşünerek mutsuz oluyoruz.

2. Hedef koyun
Kararlar yerine kendinize hedefler koyun. Bunu yaparken kasmayın. “Bu sene içinde fiziksel görünümüme iyi gelecek bir değişiklik yapacağım”, ya da “gelirimi şu kadar lira  arttıracağım” gibi zamanlama konusunda size kasmayan ama için için hedefe yönlendirecek amaçlar edinin.

3. Kendinize arada kaçamak günler ayırın
Haftada bir gün olmasa bile ayda bir günü tamamen kendinize ayırın ve o gün telefonunuzun sesini kapatın. İstemediğiniz hiç bir görüşmeyi yapmayın. Maillere de bakmayın. Ne istiyorsanız onu yapın. Bütün gün tek başınıza film izlemek ya da en yakın arkadaşlarınızla, ailenizle, vakit geçirmek gibi…

4. Başarılarınızın kıymetini bilin
İnsanların çoğu hep yapamadıklarına odakların ama yaptıklarının ve kendisinin kıymetini bilmez. Unutmayın ki bu hayatta yapmış olduğunuz iyi ve güzel şeyler de var. Onlara odaklanın. Hatta her sene başında bir önceki sene yaptığınız güzel ve başarılı şeylerin listesini yazılı olarak yapın.

5. Hatalarınızı gözden geçirin
Kimse hatalarını düşünmek istemez, insanın içini kapatır. Ama bir daha tekrarlamamak için, olayın etkisinden çıktıktan sonra soğuk kanlılıkla onların üzerinden geçmekte fayda vardır.

6. Size yardımcı olanlara teşekkür edin
İşinizde ya da özel hayatınızda size destek olanları, yardım edenleri ara ara hatırlayın. Onlara teşekkür edin. İnanın bunu hak ediyorlardır.

7. Hediye verin
Özel bir gün olmasına gerek yok. Sevdiğiniz birisine bir şey vermek inanın size de mutlu edecektir. Bunun parayla alınacak bir şey olmasına bile gerek yok. Ona bir şarkı göndermek, bir cümleyi ona ithaf etmek bile yeri geldiğinde büyük anlam taşır.

Paylaş

Cevap yaz