Yılbaşı gecesinin yıldızı siz olun!

0

Doğru tonlarda fondöten, gözlerinize uygun, bir far, hafif renk veren bir allık… Kıvamında bir makyajla yeni yıla havalı bir başlangıç yapmaya ne dersiniz.?

Evde olmanız ya da partilere, lokantalara gitmeniz hiç fark etmez. Ailenizle baş başa da olabilirsiniz, onlarca insanın arasında da… İnanın, hiç fark etmez, güzel olmak her daim hakkınız. Güzel güzel allığınızı sürün, çekin sürmenizi, bakın kendinizi bu neşeli güne daha çok hazır hissedeceksiniz.

Güzel ve parlak bir cilt
Yılbaşına yorgun girmek istemezsiniz herhalde. Dinç ve makyajı gösterebilecek bir cilt için yüzünüzü temizledikten sonra cildinizi iyice nemlendirmeniz gerekir. Böylece yapacağınız makyaj yüzünüzde daha kalıcı olacaktır.

Anlamlı gözler
Bu gece eğlence gecesi! Gözleriniz içinde daha çok hissetmek isteyebilirsiniz yıldızları. Gözünüze farınızı, kaleminizi sürmeden pudra sürün, böylelikle yıldızlarınız da bırakmaz sizi. Kalemi gözünüzün üstüne ya da içine, kendinize nasıl yakıştırıyorsanız öyle sürün. Simli ya da parlak pembe, gri, altın sarısı farınızı göz kapağına dağıtın. Gözlerinizin daha aydınlık gözükmesini istiyorsanız, göz pınarı kısmına ve kaşınızın alt kısmına uçuk pembe ya da şampanya rengi bir far sürebilirsiniz. En son olarak da maskaranızı kirpiklerinize uygulayarak, son numaranızı yapın. Maskarayı gözlerinizle uyumlu sürmeniz, gözlerinizi daha belirgin gösterecek. Gözleriniz maviyse, lacivert ya da yeşil, kahverengiyse mavi ya da siyah gibi..

Dudaklar
Dudaklarınızı bugün şarap rengine boyayın veya pembeye.. Hayır hayır, sadece simli gözüken transparan bir renk de olabilir. Bugün sizin gününüz, makyajınızla uyumlu olması koşuluyla her rengi sürebilirsiniz. Ama dudaklarınızı ön planda göstermek istiyorsanız, göz makyajı biraz daha hafif olmalı.

Yanaklar
Yanaklarınız ya da elmacık kemikleriniz, yeni yıla onlar da parlak sanki ilk defaya baloya katılan bir genç kız gibi utanmış, sıkılmış ama neşeli, kırmızı kırmızı.. Belki de içinizden olgun bir kadın olmak geçti. O zaman da altın pırıltılı ve sadece elmacık kemiklerinizi ve çene kemiklerinizi belirginleştirerek şekilde sürmeniz gerekir..

Tabii bu gece süreceğiniz parfümü de unutmayın. Parfüm sizi tamamlayan unsur. Herkesin kendisine ait bir kokusu var. Siz de yeni kokunuz veya size özel, bütünleşmiş kokunuzla bu geceye hazırsınız. İster battaniyenin altında eşinizle bir film seyrederek ya da arkadaşlarınızla bir partide olun.. Bu gece özel geçecek. Hazırsınız..

Paylaş

Cevap yaz