Ziraatçileri buluşturan geleneksel kongre…

0

Doğal kaynakların akılcı kullanımı, ekosistem yönetimi, biyolojik çeşitlilik, gıda, teknoloji, yaşanabilir çevre ve sağlık, geleceğin tasarımında çok önemli kavramlar haline geldi. Yaşamsal sürdürülebilirliğin ölçütleri artık bunlar. Tarım ise bu kavramlarla doğrudan ilişkili. İşte bu konulara dikkat çekmek ve bilimsel açıdan çözüm önerileri sağlamak amacıyla, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı tarafından 2004-2005 eğitim öğretim döneminden bu yana her yıl Nisan ayında Öğrenci Kongresi düzenleniyor.

Bu yıl 10.’su gerçekleştirilen Öğrenci Kongresi’ne Banvit olarak bizler de sponsor olarak destek verdik. 17 Nisan’da yapılan kongrede aynı zamanda Yüksek Ziraat Enstitüsü’nün 80. Kuruluş yıldönümü de kutlandı. Sponsorluk desteği yanında aynı zamanda İnsan Kaynakları Departmanımızdan sorumlu arkadaşlarımızın da katıldığı organizasyonda öğrencilere şirketimiz çalışmalarını anlatarak, sorularını cevaplandırdık ve iş başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin de başvurularını aldık. Her  yıl  Nisan ayının  ikinci haftasında düzenlenen etkinlikte, bu yıl da  Ziraat Fakültesi’nin lisans öğrencileri, alanında  uzman  akademisyenlerden  oluşan Bilim Kurulu üyelerinin danışmalıklarıyla hazırladıkları bilimsel eserleri sundular.

Fakülte Bilim Kurulu tarafından değerlendirilmesi yapılan ve başarılı bulunan bilimsel sunum ve poster çalışmalar ise ödüllendirildi. Sunumu yapılan bu  eserler ise önümüzdeki aylarda ISBN numarası ile uluslararası koda sahip bir kongre kitabı haline getirilerek organizasyona katılan akademisyenler, kamu kuruluşları, diğer Ziraat Fakülteleri ile organizasyona katkı sağlayan kuruluşlara gönderilecek.

Paylaş

Cevap yaz